Batman- Kara Şövalye Yükseliyor

Colorado'daki katliamda ölenleri saygıyla anıyorum...
Filmin Süresi: 2 saat 44 dakika


    Christopher Nolan tarafından yönetilen Batman üçlemesinin son filmi ''Kara Şövalye Yükseliyor'' seriyi oldukça karanlik ve tempolu bir final ile noktaliyor.Gotham yeni bir tehlike ile karşı karşıya. Bu kişi ise Bane (Tom Hardy). Bane film için oldukça kötü bir adam ancak Joker'in eksikliği hissediliyor. Öncelilke Joker'in isminin filmde hiç bir yerde geçmemesi talihsiz olmuş.
  Filmde bazı yeni karakterler var ve bu karakterlerin filmdeki rolleri oldukça büyük. 2 saat 44 dakikalık gösterim süresini göze alırsak yan karakterler filmin büyük bir bölümünü kaplıyor. Hatta filmde Batman' in az gözükmesinden şikayetçi olanlar var. Filme yeni katılan Joseph Gordon-Levitt bir polis memurunu canlandırıyor. Anne Hathaway ise Catwomen rolünde oyunculuğu ve kediliği ile bir hayli öne çıkıyor. Benim için filmin gizli kahramanı Michael Cane, kendisi Batman'i karanlık taraftan korumaya çalışıyor.
   Uzun süreli filmde 20 dakikada bir aksiyon sahnesi oluyor. Film the Dark Knight filminden 8 sene sonra geçiyor ve Bruce Wayne artık Batman değil. Gotham yalanlarla dolu. 8 sene idare eden kente Bane gelince işler kızışıyor ve ne kadar güçsüz olsa da Batman'in geri dönüşü gerçekleşiyor.
   Filmin olumlu yanlarından biri de Batman'in gerçekçi bir süper kahraman oluşu. O hakltan biri, diğer insanlardan farkı yok. Avengers' ta ise insan üstü varlıkların savaşını izlemiştik.
  Kara Şövalye Yükseliyor oldukça sert ve karanlık bir film; çocuğunuzu alıp da gideceğiniz filmlerden değil. Film oldukça ciddi ve inanılmaz bir kurgusu var. Film bir önceki ''The Dark Knight' a göre biraz daha zayıf ancak yine de Batman üçlemesinin finali için çok görkemli bir film.

Bazı Notlar: IMDB Notu: 8.9
                   Rotten Tomatoes: %87 yani ''taze''
                   sinemalar.com: 8.9
Film dünyada en çok IMAX kamerayla çekilen film.
Tom Hardy film için 30 kilo aldı.
New York taki Imax salonlarına biletler film çıkmadan 6 ay önce tükendi.
Filmin müzikleri her zamanki gibi çok görkemli. Hans Zimmer çok güzel bir çıkarmış

Yorumlar