Project XARTIK PARTİLER ESKİSİ GİBİ OLMAYACAK
Filmin Süresi: 1 saat 22 dakika
Yönetmen: Nima Nourizadeh

Project X gençlerin gidebileceği çılgın parti filmlerinden biri. Öncelikle filmi akşam ciddi bir film izlemek isteyen yetişkinlere kesinlikle önermiyorum. Ancak gençliklerinde hiç yapamadıkları ve ancak hayalini kuracakları, türevlerinden oldukça değişik bir film izlemek isterlerse kendileri bilirler. Şunu da belirtmek isterim, gençseniz bu filmi ailenizle izlemenize hiç gerek yok; yaşıtlarınızla gidin.

  Lisede bir ezik olarak nitelendirilen ve genelde partilere  davet edilmeyen lisenin ''ezik'' çoçuğu Tomas (Tomas Mann canlandırıyor) ailesinin de tatile gitme fırsatından yararlanarak evinde bir doğum günü partisi vermeyi düşünür. Bunu düşünmeye teşvik eden arkadaşı ise Costa (Oliver J. Cooper)  ve JB (Jonathan Daniel Brown) dir. Özellikle Costa partiye olabildiğince insan getirmeye çalışır ve amacına ulaşmak için yapmadığı numara kalmaz. Ailesi partideki kişi sayısı için üst limit olarak 50 kişiyi belirlemiştir ancak partiye aşağı yukarı bin kişi gelir ve beklendiği gibi olaylar çığırından çıkar. Filmde normal partilerden beklemediğiniz inanılmaz bir partiyle karşılaşırsınız. DJ, havuz, seksi kızlar, içki, parti oyunları, uyuşturucu, sarhoş insanlar,  vb... bu partide yer ''şeylerden'' sadece bazılarıdır. Gençler izlerken sürekli partide olmak isteyeceklerdir. 
  Filmi diğer parti filmlerinden ayıran, sonunda çıkarılan mesajın uslu olmak gerektiği değildir, sonunda çıkan mesaj büyük ihtimalle 30-35 yaşından yüksekte olan insanların onaylamayacağı bir mesajdır.
  Project X kendini diğer parti filmlerinden ayıran çılgınca ve gürültülü bir parti filmi.


Bazı Bilgiler
  
Project X film resmileşene dek geçici bir isim olarak düşünülmüştü.
Filmde partide bin kişi varmış gibi gözükmesine rağmen sadece 200 ''figüran'' kullanılmış.
Filmdek bazı görüntüler ekibe dağıtılan ve istedikleri gibi kullanılmasına izin verilen cep telefonları tarafından çekilmiş.

Yorumlar