Alacakaranlık Efsanesi- Şafak Vakti Bölüm 2- Twilight Saga: Breakng Dawn Part 2

Merhaba arkadaşlar bu yeni yazarımız Cihat Doğramacı' nın ilk yazısıdır. Kendisine başarılar dileriz...

EFSANE SON BULUYOR

Bir efsanenin daha sonu geliyor... 2008 yılında başlayan aşk ve tutku hikayesi, iyi bir sonla sevenlerine veda ediyor. Stephenie Meyer'ın milyonlarca satan Alacakaranlık roman serisinden Melissa Rosenberg tarafından filme uyarlanan Twilight Saga/Alacakaranlık Efsanesi'nin son filmi yönetmen koltuğunda ilk bölümü de çeken Bill Condon otururken, Kristen Stewart, Robert Pattinson ve Taylor Lautner üçlüsünü baş rollerde son kez beraber seyrediyoruz..Merakla beklenen Alacakaranlık Şafak Vakti Bölüm 2, Bella'nın vampire dönüşmesinden sonra önündeki uzun hayatı nasıl sürdüreceğini öğrenmesiyle başlar. Volturi'nin Bella ile Edvard'ın çocukları olduğunu öğrenmesinden sonra Cullen'ler diğer vampir klanlarını da bir araya getirmek için harekete geçerler. Zira Reneesme'yi Volturi'ye karşı en küçük iddia ve yalan ithamlardan tek başlarına korumaları gerekir. Fakat bu sandıkları kadar basit olmayacaktır.

Kusursuz bir filmin en önemli özelliği kendi kanaatimce film için seçilmiş olan müziklerin tam yerinde kullanılması ve sahneyle bir bütün oluşturmasıdır, bunu iyi başaran Alacakaranlık Efsanesi uyarlaması da son bölümü olan Şafak Vakti 2 de bu özelliğini korumuştur.

Şafak Vakti bölüm 2 ye kadar serinin bilgisayar kısımlarının yeterli olduğunu düşünüyordum fakat efsanenin son bölümünde bazı sahnelerde bilgisayar kısımlarının yetersiz kaldığını gördüm, bunlardan biri de Reneesme'nin bebek hali. Onun dışında Volturi ile Cullen ve diğer klanların savaş sahnesi oldukça etkileyiciydi. 

Bunların dışında bölüm 2'nin bekleneni karşıladığını ve iyi bir sonla sevenlerine veda ettiğini düşünüyorum.


Yorumlar