Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerelerde Bulunurlar? - Fantastic Beasts and Where to Find Them?

Güncelleme 3: İlk filmin vizyon tarihi 18 Kasım 2016 olacak ve diğer iki film de iki yıl arayla yani 2018 ve 2020 yıllarında vizyona girecek. Ayrıca J.K Rowling senaryoyu bitirdi! Şu anda ekleme ve çıkarmaları yapıyor.

Güncelleme 2:
Serinin yönetmeninin daha önce son 4 Harry Potter filmini yöneten David Yates olacağı kesinleşti.

Güncelleme 1: Seri üçleme olacak

Birkaç ay önce Warner Bros, Harry Potter dünyasından yeni bir film serisi yapacağını açıkladığında  hayranlar oldukça heyecanlıydı. Warner Bros'un açıklamasına göre yeni seri Hogwarts'a okutulan kitaplardan birinin yazarı üstüne kurulacaktı. Bu kitabın adı 'Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar?'dı ve kitabın büyücü dünyasındaki yazarı da Newt Scamender'dı. Fantastik Canavalar Nelerdir, Nerede Bulunurlar kitabı J.K Rowling tarafından yazılıp 2001 yılında yayınlanmıştı.

Kitap bir ansiklopedi gibiydi. Sırayla fantastik canavarlar hakkında bilgiler içeriyordu. Yapılacak filmin adı kitapla aynı ancak kitabın direk olarak filme adapte edilmesi imkansız çünkü kitapta bir olay örgüsü yok. Üçleme olacak bu eserin yapımcılığını Harry Potter'da da yapımcılık yapan David Heyman üstlenecek. Yeni serinin konusu Fantastik Canavalar kitabının büyücü dünyasındaki yazarı Newt Scamender olacak. Film, Harry Potter'da yaşanan olaylardan 70 yıl önce ve New York'ta başlayacak. Yeni serinin Harry Potter'la direk bir bağlantısı olmayacak ama sonuçta aynı dünyada oldukları için Harry Potter'dan bir iki tanıdık yüz görebiliriz.

Yeni serinin ilginç taraflarından biri ise filmin senaryosunun J.K Rowling tarafından yazılacak olması. Harry Potter serisinde J.K Rowling'in kitapları başka senaristler tarafından senaryoya adapte ediliyordu ve bu bazı kitap severlerin hoşuna gitmiyordu. Ek olarak yeni seride hayranlar ''Kitaptaki şu sahne atılmış!'' diyemeyecekler çünkü bu sefer içerik hakkında sadece fragmanlardaki bilgiye sahip olup filme gidecekler

Şimdilik Harry Potter'ın yeni serisi diyebileceğimiz Fantastik Canarlar hakkında bilgilerimiz bu kadar. Henüz yönetmen veya oyuncu kadrosu hakkında bir bilgilendirme yok. Gelişmeler oldukça size aktaracağız. Şimdilik kafanızda soru işareti varsa bize Facebook, Twitter veya aşağıdaki yorumlar bölümünden ulaşabilirsiniz.

-Fantastic Beast and Where to Find Them?

Cem Başak

Yorumlar

  1. hp fanları muhtemelen oldukça beğeneceklerdir ancak ortaya nasıl bir hikaye çıkacağını merak etmiyor değilim. kitap içindeki kitabın filmi :)

    YanıtlaSil

Yorum Gönder