Rastgele Film Önerileri -1-

Filmegitmedenönce: Facebook
Filmegitmedenönce: Twitter
Filmegitmedenonce: Youtube

Günümüzde insanlar filmi izlemekten çok seçmek için zaman harcıyor.  Biz de size seçerken kolaylık sağlasın diye beğenerek izlediğimiz filmleri size sunduk. İzlerken zevk alacağınızı düşünüyoruz. Burada sinemayı iyi takip edenlerin izlemiş olduğu filmler bulunabilir. Onlar için de herkes tarafından bilinmeyen ama seveceklerini düşündüğümüz bir kaç yeni keşif ekledik. Yeni keşiflerin yanında * işareti var:

The One I Love* (Imdb: 7.3) (Vizyona girmedi)

Orijinal, enteresan, çok akıllı ve düşündüren güya ''aşk filmi''. Filmden azıcık bahsedersek spoiler olur ama çok akıllıca olduğunu söyleyelim. Filmden sonra da ne olduğunu düşüneceksiniz.


Snowpiercer* (Imdb: 7.0, Metascore: 84) (Vizyona girmedi)

Kürese ısınmayı durdurmak için yanlış giden bir deneyden sonra dünyadaki yaşam bazı sebeplerden dolayı sadece bir trende mevcut. Film gerilimli, sürekleyici, sistemi eleştiren ve kaliteli aksiyona sahip iyi bir bilim-kurgu:

Superbad (Imdb: 7.7) (Türkiye gişesi: 55.327)

'Bügün lisenin son günü, gülelim, eğlenelim' fikrini ilk olarak iyi beceren filmlerden. Emma Stone popüler olmadan önceki halini ve Jonah Hill'in neredeyse çocukluk halini görebilirsiniz. Komik bir lisenin son günü komedisi. Eğlenelim diyorsanız çok rahat izleyebilirsiniz. Günümüzdeki This is the End ve The Neighbors filmini beğendiyseniz izleyin:
,,

In Your Eyes* (Imdb: 7.2) (Türkiye'de vizyona girmedi)

Avengers'ın yönetmenin yazdığı, son zamanların en orijinal filmi. Fanstastik romantik, düşük bütçeli, komik ve çok çok orijinal harika bir aşk hikayesi. Yeni bir şey. Filmin özel olmasının sebeblerinden birisi de Tribeca Film Festivali'nde oynadıktan hemen sonra Vimeo'dan 5 dolara izleyicilere sunulması. 5 dolara filmi izleyebilirsiniz.


Memento (Imdb: 7.0) (Türkiye Gişesi: 98 bin)


Kafam karışsın, ne oldğunu anlamayım diyorsanız. Inception ve Batman filmlerinin yönetmeni Christopher Nolan'dan izledikten sonra ne olduğunu düşüneceğiniz bir film.

Before Sunrise (Imdb: 8.1) (Türkiye gişesi: Bilgi yok)


Notebook'u unutun. İNANILMAZ gerçekçi bir aşk filmi. Tam aşk filmi de değil aslında. Hayatın yansıtılmasının bir türü olsa, en iyisi derdik. Aşk filmi diye izlemeyen erkekler için azıcık insani duygulara sahip olanların beğeceğini söyleyelim. İki insan üzerine olan çok gerçekçi bir film


Short Term 12 (Imdb: 8.0) (Vizyona girmedi)

Biraz ağır, biraz sert ve oldukça güzel. Ailesi sorunlu çocukların kaldığı bir evde benzer yollardan geçmiş insanların hikayesi.


Never Let Me Go


Konusu ağır bir bilim-kurgu draması. Aksiyon beklemeyin. Dramatik aşk üçgeni ve Andrew Garfield'ın çıkış performansını barındırıyor: (Imdb: 7.2) (Türkiye gişesi: 41.155)

The Spectacular Now

Son dönemlerin en iyi gençlik filmlerinden. Fault in Our Stars ve Divergent gibi filmlerden hatırlayacağınız Shailene Woodley ve bu sene girecek Whiplash filmiyle çok konuşulacak Milles Teller çıkış performanslarını sergiliyor. Film ilerledikçe iki kişinin aşk hikayesi olmaktan çıkıp kendini bulma ve baba oğul ilişkisi gibi konulara değiniyor. Psikolojik bir film.


Children of Men

Dünya'da son çocuk doğalı uzun bir zaman geçmiştir. Artık insanlar üreyememektedir. En genç insanın 18 yaşlarında olduğu bu bilim-kurgu filminde Alfonso Cuaron'un inanılmaz yönetmenliği gene konuşuyor. Uzun planlar harika ve gerilimli.Crazy, Stupid, Love

Komik, iyi kadrolu, akıllı olabilen, eğlenceli bir fim. Komedi, drama ve aşk var.  Genelde animasyon yazan (Tangled, Wall-E) bir senaristten: (Imdb: 7.5) (Türkiye Gişesi: 101 bin 156)Cem Başak

Yorumlar