Captain America 3: Civil War -Bilmeniz Gerekenler


Filmin tam kadrosu

Filmegitmedenönce: Facebook
Filmegitmedenönce: Twitter
Filmegitmedenonce: Youtube

*Son Güncelleme: Spider-Man'in filmde yer alıp almayacağı hala duyurulmadı. Ancak tam kadro kesinleşti. Hulk ve Thor dışında bütün Avengers filmde yer alacak. Hatta film Captain America: Civil War olsa da geçen Age of Ultron filmine göre çok daha fazla sayıda karakter bulunduracak. Yine filmin adının Captain America'yla başlamasının hakkını verirler ve Captain tek ana karakterimiz olur. Bu birine daha çok odaklanılmasını sağlayarak filme daha çok odaklanmamıza neden olur.

Filmin kadrosuna Hobbit ve Sherlock'un yıldızı Martin Freeman da ve Ant-Man de eklendi. Martin Freeman'ın kimi canlandıracağını bilmiyoruz. Ancak bir şey kesinki filmde daha önce görmediğimiz kadar çok karakter göreceğiz.

Hikaye ise Avengers ekibinin bir operasyon sonrasında sivil kaybına yol açmasıyla başlayacak. Devlet, Avengers'ın artık işleyeceğini kontrol etmek isteyecek. Captain Amerika'nın da daha önce SHIELD'la bir problemi olduğu için buna karşı çıkacak. Tony Start ise hataları yüzünden devletten yana olacak. Böylece iki süper-kahraman ileride karşı karşıya gelecekler.

*Güncelleme: Artık filmde Spider-Man'de yer alacak. Çekimler önümüzdeki birkaç ay içinde başlayacak. Spider-Man'in filmde çizgi-romanda olduğu gibi bir rol oynayıp oynamayacağı belli değil.

İlk Yazı
Yapılan fantastik sunumla Marvel'ın yeni planlarını öğrendik. 
Bunlardan en önemlilerden biri ise Captain America 3 hakkında olan duyuruydu.

Spider-Man artık Marvel'da: Spider-Marvel
Marvel ve Dc'yi karşılaştırdık: http://www.filmegitmedenonce.com/2014/11/marvel-ve-dc.html
Seri devam etse 3. film nasıl olurdu: Spoiler- The Amazing Spider-Man 2
Wolverine de Avengers'da olabilir mi?: X-Men ve Avengers

Captain America 3'ün adı artık Captain America: Civil War. Ayrıca filmde Robert Downey Jr'ın da yer alacağı kesinleşti. Filmde hangi karakterlerin yer alacağı hakkında kesin bir bilgimiz yok. Ama en azından mini bir Avengers gibi olacağı kesin. Yine de kadroya katılan yeni bir Marvel üyesi olduğunu biliyoruz ve bu üye de Black Panther. Solo Black Panther filmi 3 Kasım 2017'de çıkacak. Buna rağmen bu karakter 6 Mayıs 2016'da vizyona girecek filmde büyük bir role sahip olacak.

Civil War'u kısaca özetlemek gerekirse, süper-kahramanların başarısızlığıyla sonuçlanıp masum insanların ölmesiyle sonuçlanan bir olaydan sonra devlet devreye girer. Devlet, süper-kahramanlardan kimliklerini açıklamasını ve istendiğinde kendilerine rapor verilmesini veya çalışılmasını ister. Bundan sonra iki farklı takım oluşur ve birinde Tony Stark (Iron Man) öbüründe de Steve Rogers (Captain America) vardır. Tony Stark, süper-kahramanların devlet için çalışmasını ve gizli kimliklerini açıklamasını ister. Devlete güveni azalan Steve Rogers (Captain America 2'de azalıyordu) ise bu yeniliklere karşı çıkar.

Şu anki Marvel'ın sinema dünyasında herkesin kimliği belli. Bu da filmin tam anlamıyla çizgi romandaki gibi olmayacağına işaret ediyor. Normal Civil War hikayesinde Spider-Man çok büyük bir rol oynuyor. Bunun neden olduğunu tahmin etmek zor olmasa gerek. Zaten Marvel'ın en önemli karakterlerinden biri olan Spider-Man ayrıca kimliğini gizli tutuyor. Civil War hikayesinde Tony Stark da Steve Rogers da Spider-Man'i kendi tarafına çekmeye çalışıyor. İleride neler olduğunu anlatmayacağız. Zaten şu anda filmde Spider-Man olmayacak gibi gözüküyor. Filmin çekimlerine birkaç ay kaldı. Umarız bu süre içersinde Marvel ve Sony bir anlaşma yapar da Spider-Man'i de filmin içinde görebiliriz. Dün Marvel'ın duyurusu sırasında Marvel Studio'nun başında Kevin Feige'ye Spider-Man konusu soruldu. Cevap ise ''Bugün yapılan duyuruda yer almayan her şey ya doğru değildir ya da henüz kesin sonuca ulaşılmamış bir dedikodudur'' oldu. Bu cevap Spider-Man'in filmlerde yer alacağını direk reddetmiyor. Yine de kesin bir cevap vermiyor. Spider-Man'in bir şekilde Marvel'a döneceği haberini detaylı şekilde bu linkte konuşmuştuk. Ayrıca Spider-Man serisinin devamı merak ediyorsanız buna linke de bakabilirsiniz.Marvel'ın başı Kevin Feige, Civil War filmi için yeni birkaç bilgi de verdi. Çizgi-roman hikayesinden biraz ayrı bir yol izleyip hikayeyi kendi Marvel dünyalarına uyarlayacaklarını söyleyen Feige, yeni karakter Black Panther'ın da filmde çok önemli bir rol oynayacağını belirtti. Belki de bu yeni karakter çizgi-romandaki Spider-Man'in rolünü üstlenecek. Ne olursa olsun Civil War, Marvel'ın en önemli hikayelerinden biri. Aslında bu kadar önemli bir hikayenin tek filmde yapılacak olması da soru işaretleri doğuruyor ama yine de Marvel şu anda o kadar iyi gidiyor ki onları sorgularken ''bir bildikleri vardır'' diyoruz. Yine de Marvel'ın bütün karakterlerinin kullanılabileceği politik bir film yerine bunun küçük bir versiyonunu görmek çizgi-roman severler için hayal kırıklığı yaratabilir. Feige ayrıca filmin gizli kimlikleri açıklamakla değil, süper-kahramanlık yapmak için devlete hesap vermekle ilgili olacağını söyledi. Ayrıca bütün karakterler bulunmadığı için çizgi-romana göre değil, şu anki karakterlere göre bir senaryo olacak. Filmin yönetmeni ise Captain America 2'den tanıdığımız Russo kardeşler yönetecek.  Şimdilik Marvel'ın en önemli adaptasyonlarından biriyle ilgili bildiklerimiz bu kadar.

Cem Başak


Büyütmek için resmin üzerine tıklayabilirsiniz

Yorumlar