Haftanın Marvel Haberleri (Dedikoduları)

Marvel'ın o kadar çok seveni ve takipçisi oldu ki artık neredeyse hergün  yeni bir haber ortaya çıkıyor. Daha Avengers 2 çıkmadı ama bu hafta Avengers 3 hakkında bir kaç dedikodu yayıldı. Aynı zamanda Spider-Man, Marvel ikilisi için de yeni bir dedikodu var. Ayrıca Robert Downey Jr. da Iron Man karakterini bir daha ne zaman oynayağını açıkladı. Bu kadar çok gelişme/dedikodu olunca biz de size haftanın Marvel olaylarını derledik.

1) Avengers 3, iki filme ayrılacak
2) Avengers 3'te Kaptan Amerika, Thor, Black Widow ve Hulk gibi karakterler olmayacak
3) Spider-Man ve Disney (Avengers'ın haklarına sahip) arasında bir anlaşma olacak ve Spider-Man de  Avengers'ta gözükebilecek.
4) Robert Downey Jr. ve Iron Man

1)Avengers 3, iki filme ayrılacak

Bu haftanın başında internette yeni bir dedikodu ortaya atıldı. Bu Avengers 3 filminin ikiye bölünecek olması hakkındaydı. Daha önce Harry Potter ve Alacakaranlık serilerinin son filmleri ikiye bölündü ancak Avengers 3 için bu idda biraz tuhaf çünkü Avengers 3 diye bir kitap yok. Hatta Avengers 3 senaryosuna daha başlanmadı bile. Yine de filmin ikiye bölünmesi bir şekilde olabilir. Varsayım yaparsak 6 ay arayla çıkacak ve birbilerini tamamlayacak iki film bir araya gelebilir. Ancak bu oyuncuların kontratları sebebiyle çok mantıklı gözük
müyor.

2) Avengers 3'te Kaptan Amerika, Thor, Black Widow ve Hulk gibi karakterler olmayacak

 Marvel'dan gelen ikinci haber ise Badassdigest adlı websitesinden geliyor. Onların ortaya attığı şey ise Avengers 3'ün ikiye bölünmek aksine bazı önemli karakterleri bulundurmayacak olması. Bu ilk bakıldığında saçma gelebilir, çünkü Marvel bütün önemli karakterlerini Avengers filmlerinde topluyor. ''Nasıl önemli karakterlerin olmadığı bir Avengers filmi olabilir?'' diyebilirsiniz. Dedikoduya göre filmde Iron Man dışındaki eski Avengerslar yer almayacak.
Marvel planları 2028'e kadar uzanıyor. Yani sürekli aynı oyuncuları/karakterleri görmeyeceğimiz kesin.  Marvel altyapısı iyi olan bir futbol takımı gibi şu anda. Bir oyuncu artık oynamak istemezse veya karakterleri kullanılamaz hale gelirse ellerinde kullanacak yeni karakterleri var. Yelpazeleri çok geniş. Avengers 2'de tanıtılacak Scarlett Witch ve Quicksilver ileride Avengers'ın önemli karakterleri olabilir. Ayrıca, Captain America: Winter Soldier filmindeki Bucky karakterini canlandıran Sebastian Stan'in Marvel'la 9 filmlik bir anlaşması var. Yani Marvel Avengers 3'te ana karakterleri oynatmayarak yeni ana karakterlerle aşina olunmasına fırsat yaratabilir. Ayrıca bu filmde yer almayan ana karakterler (Hulk, Thor, Black Widow) bir dahaki filmde yer alacağı için daha büyük bir beklenti/gişe olur. Çünkü her sene bir Avengers filmi geldiğinde heyecan biraz azalabilir, ama bir dahaki için biraz daha fazla beklerseniz beklentiniz de artacaktır. Habere göre Avengers 3'ten sonra gelecek film çok önemli bir olay içereceği için (Infinity Gauntlet?) böyle bir karar alınacak. Bu haberin doğruluğunu da ileride öğreneceğiz. Marvel bakalım ne yapacak.

3) Spider-Man ve Disney (Avengers'ın haklarına sahip) arasında bir anlaşma olacak ve Spider-Man de Avengers'ta yer alabilecek.

Bu bölüm için bir ön açıklamaya ihtiyaç var. Hangi stüdyonun hangi Marvel karakterlerine sahip olduğunu biliyorsanız burayı atlayabilirsiniz. 90larda Marvel krizde iken önemli karakterlerinin film haklarını bazı stüdyolara sattı. Bu stüdyoların bazıları (Fox, Sony) anlaşmaya sadık kalıp filmlerini yaptılar, bazı stüdyolar da film yapmadıkları için bu çizgi romanların hakları Marvel'a geri döndü. Şu anda Avengers karakterlerine Disney sahip ve Marvel Studios'la beraber çalışıyorlar. Spider-Man'in hakları Sony'de. Fantasik 4 ve X-Men de Fox'un elinde bulunuyor. Avengers filmlerinde Spider-Man veya bazı diğer Marvel karakterlerinin gözükmemesinin sebebi bu. Stüdyolar kendi para kazanmak istiyor.

Haber ise Sony ile Disney'in yapacağı bir anlaşmayı konu alıyor. Hitflix'deki yazıda Sony ile Disney'in Spider-Man dünyasını ortak kullanmaya gideceği bir anlaşma için hazırlıkta olduğu konuşuluyor. Yani Sony Spider-Man filmlerini yapmaya devam edecek ancak Disney'in de (Marvel Studios) bazı karakterleri erişim hakkı doğacak.

The Amazing Spider-Man 2 olumsuz eleştiriler aldıktan ve serinin en düşük gişesini yaptıktan sonra, birçok hayran filmin haklarının  Marvel'a dönmesi gerektiğini savundu. Son Spider-Man düşük gişe yaptı diyebilirsiniz. Ancak karşılaştırma yapmak gerekirse Marvel'ın inanılmaz başarılı filmi Guardians of the Galaxy, Spider-Man'in son filminden 50 milyon dolar daha az gişe yaptı. Tabii ki Guardians of the Galaxy çok iyi bir başlangıç yapmıştır. Yine de Spider-Man'in en az gişe yapıp filmi bile inanılmaz bir para kazanmaktadır(tüm zamanların en çok gişe yapan 67. filmi).  Spider-Man aldığı bütün yaralara rağmen Marvel'ın en gözdelerindendir. Bu yüzden Sony yaptığı işin kalitesini biraz yükseltirse çok daha yüksek gişe rakamlarıyla karşılaşabilir. Ancak Spider-Man'i Avengers'ta görmek de ayrı bir tecrübe olur.

4)Robert Downey Jr ve Iron Man

Robert Downe Jr. bu hafta oldukça kafa karıştırdı. Ellen DeGeneres Show'da kendisine yeni bir Iron M
an filminde yer alıp almayacağı sorulduğunda 'Tamam, evet' diyerek olumlu cevap veren Robert Downey Jr. bu sefer de David Letterman'ın programında Iron Man 4 için planların olmadığını belirtti. Bir senaryo da yazılmadığını söyleyen Robert Downey, Marvel'ın bir sürü planı olduğunu ve bunları çok gizli tuttuğunu söyledi.

Robert Downey Jr'ın Marvel'la olan anlaşması Iron Man 3'ten sonra bitmişti. En önemli yıldınızı kaybetmek istemeyen Marvel, Robert Downey'le Avengers 2 ve 3 için yeni bir anlaşma imzalamıştı. Katıldığı programda başka Marvel projelerinde yer alacağını söyleyen Robert Downey Jr'ın Avengers'ı mı yoksa içinde yer alacağı başka bir Marvel projesini mi kastettiğini bilmiyoruz. Sonuçta Iron Man'in Guardians of the Galaxy'ye katıldığı zamanlar bile olmuştu. Yakında bir Iron Man filmi gözükmüyor yine de Marvel en önemli karakterini diğer projelerde kullanamaya devam edecek gibi.

Bu iki video bakarsanız birinde evet olacak diyen Robert Downey öbüründe hayır Iron Man 4 için plan
yok diyor.

Yorumlar