Harry Potter Tiyatro Oluyor!

Efsane seri Harry Potter, kitap ve filmlerinden sonra bu sefer daha önce görmediğimiz, duymadığımız bir hikayeyle tiyatro oyunu olarak 2016'da karşımızda!

Filmegitmedenönce: Facebook,TwitterYoutube


Harry Potter dünyasından gelecek yeni seri hakkında her şey: Fantastik Canavarlar

Attığı her tweette heyecanlandığımız Harry Potter yazarı J.K. Rowling bu sefer bize her zamankinden daha da çok hoşumuza gidecek bir haber verdi. Bildiğimiz ve Rowling'in de tweet attığı gibi 26 Haziran cuma günü Harry Potter kitaplarının İngiltere'de yayımlanmasının 18.yıldönümüydü. Bunun şerefine Rowling, gelecek sene yani 2016 yılında Harry Potter'ın tiyatro sahnelerinde sergileneceğini söyledi. Londra'da tiyatro haline gelecek oyunun adı "Harry Potter ve Lanetli Çocuk (Harry Potter and the Cursed Child)" olacak, Harry'nin anne ve babasını anlatacak.

Tamamen yepyeni bir hikayeyle karşılacağımızı söyleyebiliriz ve bu hikayede yönetmen John Tiffany ve yazar Jack Thorne'un da katkıları var. Yazar, Cursed Child'ın neden bir roman olarak uyarlanmadığını soranlara ise oyunu izlediklerinde bunun nedenini anlayacakları yanıtını veriyor. Harry'nin açığa çıkmamış, henüz anlatılmamış bir kısmından bahsedileceğini de belirten Rowling, hayranlarının heyecanını ve merakını canlı tutmak için şimdilik daha fazla açıklama yapmayacağını da ekledi. Tiyatronun internet sitesinde de Harry'nin ailesinin Lord Voldemort tarafından öldürülüşüne sebep olan eski olayların sır perdesinin aralanacağı yazıyor.

Şimdilik The Commitments adlı oyunun sergilendiği Palace tiyatrosunda sergilenecek oyunun yapımcılığını Sonia Friedman Productions isimli şirket üstlenmiş. Ayrıca biletler bu sonbahar satılmaya başlanacak.


Yorumlar