Hateful Eight'in Vizyon Tarihi


*Güncelleme: Filmden yeni bir kare geldi!

Kurt Russel ve Samuel L. Jackson


Filmegitmedenönce: FacebookTwitterYoutube

Tarantino
'nun merakla beklediğimiz Hateful Eight filminden yeni gelişmeler gelmeye devam ediyor. Geçtiğimiz ayda filmden ilk kareler yayınlanmıştı. Şimdi ise filmin vizyon tarihi belirli oldu!

Film Amerika'da önce 25 Aralık'ta küçük bir salon sayısıyla vizyona girecek. Daha sonra ise 8 Ocak'ta tam açılışını yapacak.

Filmin vizyon tarihi ilk olarak 2014 olarak açıklanmış, daha sonra senaryo internete sızmış ve Tarantino filmi yapmaktan vazgeçmişti. Daha sonra tekrar filmi çekme kararı aldı.

İlginç olan ise Hateful Eight'in 70mm formatında vizyona girecek olması. Son 20 senenin en çok salonda vizyona giren 70mm'lik filmi olacak Hateful Eight, Tarantino'nun hassaslığı sayesinde bu seviyeye geldi. Artık dijital filmlerin %99'unda kullanılıyor. Ancak eski kafa Tarantino filmlerin 'film formatında' çekilmesi gerektiğini savunuyor. Kodak'la özel bir anlaşma yapan ekip, bu sayede filmi 70mm'de çekti. 

Ülkemizde Hateful Eight'in ne zaman vizyona gireceğini bilmiyoruz, ancak büyük ihtimalle film formatında değil dijital formatta izleyeceğiz. 

Yorumlar