5 Yeni Alternatif Film

Youtube kanalımıza daha çok gişe filmi odaklı içerikler çıkarmaya başladık. Aldığımız yeni kararla bu siteyi daha çok kült, alternatif ve ödüllü filmleri paylaşmak için kullanacağız. Bugün de size son zamanlarda izleyip beğendiğimiz 5 alternatif (indie) filmi paylaşacağız.

Filmegitmedenönce: FacebookTwitterYoutube, Instagram


1) 10.000 Km (Rotten Tomatoes: %82) Imdb sayfası (2014)

SXSW festivalinin seçkisinde yer alan bu filmde sadece iki kişi oynuyor. Harry Potter ve Game of Thrones'dan hatırlayabileceğiniz Natalia Tena ve David Verdaguer'nin yer aldığı 10.000 Km, uzun süredir beraber olan bir çiftin uzun mesafeli ilişki yaşamaya başlamasıyla beraber yaşananları anlatıyor. İçinde sadece iki kişi yer aldığı için çok mekan kullanmayan film gene de bazı yeni tekniklerle kendini ferah hissettiriyor. Diyaloglar ve insan psikolojisi iyi ele alınmasıydı bu film izlemesi sıkıcı bir felaket olabilirdi. Ancak ana dili İspanyolca olan 10.000 Km'nin yönetmeni Carlos Marques-Marcet'in yaptıkları bu filmi izlenmesi gerekenler listesine sokuyor.2) Cop Car (Rotten Tomatoes %78) Imdb sayfası (2015)

Sundance 2015'te ilk defa seyircilerle buluşan Cop Car gerçekten enteresan bir film. Kevin Bacon bir polisi canlandırdığı filmde aynı zamanda yapımcı görevinde. Filmin yönetmeni ise ilerde Marvel'ın Spider-Man'ini yönetecek Jon Watts. Zaten Marvel, Sundance'te bu filmi izledikten sonra yönetmenle konuşmaya karar vermiş.

Film iki çocuğun o sırada sahipsiz gözüken bir polis arabasını kaçırmasıyla başlıyor. Bu iki çocuğun karakterleri gerçekten iyi düşünülmüş. Çocukların araba kullanmayı üç dakikada öğrenmelerini bir problem haline getirmeyecekseniz filmi büyük ihtimalle beğenirsiniz. John Watts'ın sade yönetmenliğinin yanı sıra ilerledikçe açılan film bize enteresan sürprizler sunuyor.3) Iron Giant (Rotten Tomatoes %96) Imdb sayfası (1999)

Iron Giant aslında bir klasik sayılabilir. Her yaştan insanın izlemesi gereken bu animasyon bize insanın pek de sevimli olmayan bazı özelliklerini anlatıyor. Bilinmeyen bir şeyin kötü görülmesi veya askerlerin her şeye bulaşması bunlardan sadece bir kaçı. Iron Giant, uzaydan gelen bir robotla bir çocuğun arkadaşlığı hakkında. Filmin yönetmen koltuğunda Ratatouille, Incredibles ve Mission Impossible 4'ten tanıdığımız Brad Bird oturuyor. Iron Giant, Amerika'da bile çok az gişe yapan bir film. Biz de bu iyi filmin daha çok izlenmesini sağlamayı görevimiz olarak görüyoruz.4) The One I Love (Rotten Tomatoes %80) Imdb sayfası (2014)

Harry Potter'ı canlandıran Daniel Radcliffe'in bir röportajındaki önerisiyle izlediğimiz The One I Love son zamanların en ilginç filmlerinden biri. Öncelikle adından tahmin ettiğiniz gibi romantik bir film değil. Romantizm de var ama filmde daha çok Alacakaranlık Kuşağı mistikliği yer alıyor. Bu sebeple olan olaylar hakkında hiçbir şey söyleyemeyiz. Film iyi yönetilmiş olsa da esas öne çıkan özellik senaryo ve oyuncular. Her zamankinden farklı bir film izlemek istiyorsanız The One I Love sizin olsun.

5) Z for Zachariah (Rotten Tomatoes %81) Imdb sayfası (2015)

Sundance'te yer alan Z for Zachariah bir romandan uyarlama. Dünyada yaşananlardan dolayı insanların zar zor yaşadığı bir dönemde filmde sadece üç oyuncu var. Tek cümle bile size filmde olacaklarla ilgili bir fikir vermiştir. Kadrosunda Margot Robbie (Wolf of Wallstreet, Suicide Squad), Chris Pine ve Chiwetel Ejiofor'u (12 Years a Slave) bulunduran film insanı düşündürücü konular üstünde duruyor. Bu konuları hiçbir zaman yeteri kadar incelemese de film kendini izlettirmeyi biliyor. Gene de bunu izlemeden önce listedeki öbür filmlere göz atarsanız daha iyi olur.


Yorumlar

  1. cop car ve the one ı love ı seçtim teşekkürler..

    YanıtlaSil

Yorum Gönder