AŞK 101Yorumlar

 1. Knk kusura bakma ama benim hiç netflix üyeliğim olmadı halada olmadı o yüzden sessizlik adamlıktır deyip susuyorum. Çünkü konuya hakim değilim.

  YanıtlaSil
 2. keşke cem abi herkes senin gibi düşünse.

  YanıtlaSil
 3. Ben diziyi izledim evet müthiş öğretileri olan bir dizi değil ama zaten diziden öyle bir beklentim de yoktu.Dizi daha yayınlanmadan o kadar çok gereksiz yorum ve şikayet yapıldı izleyince ahlâkım bozulmadı veya öğretmenimi öpebilirim gibi bir düşünceye de kapılmadım.Ahlâk bakımından sorgulayanlar türk tv dizilerini de böyle eleştiriyor mu?Hiç sanmam.

  YanıtlaSil
 4. Bu yorum yazar tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 5. Evet rebelde bu tarz olayların olması bize sinema ve dizi ortamında bu tarz olayların normal olduğunu komik bir şekilde belirten bi açıklama okurken ne kadar komik bulduğumu anlatamam teşekkürler😂

  YanıtlaSil
 6. O kadar saçma yorumlar yapılıyor ki biz zaten kusursuz bi ülke değiliz toplumun bazı dayattığı kurallara gore yasamaya çalışan çocuğunu bastıran ve kendi istediği mesleği yapmasına bile izin vermeyen sadece memur olmak ve kendini guvene almak uzerine yetistirilen cocuklariz. Yani dizide de bundan bahsediliyor kız grafiker olmak isterken toplumun dayattığı kurallara uymak zorunda hissedip yeteneği olan mesleği seçmek yerine kolay yoldan para kazanmak daha iyidir mantığıyla bu isteğini ailesine bile açamayıp o cümleleri kuruyor aslında söylemek istediği şeyler o cümleler değil ama kendini baskı altında hissedip söylüyor daha dikkatli izlersek bu anlaşılıyor bence.

  YanıtlaSil
 7. Joker, John Wick gibi izleyici kitlesi belli yapımlarla direkt öğrencileri hedef alan okul dizileri gibi yapımları kıyaslaman çok saçma. Ayrıca sinemadan nasıl eğitim konusunda beklenti olmaz? Eğer sen okulla alakalı bir dizi film çekiyorsan mutlaka bunun altında bir mesaj iletiyorsun izleyiciye. Yani neden okul karakterlerinin birbirleri arasındaki iğrenç ilişkileri çekip bunları ticarete dökmek ister ki bir insan, sen bunda nasıl savunulacak bir taraf görüyorsun? Şu ana kadar yaptığın çalışmaları tarafsızca takip ederken netflix'in aşikare aşıladığı ahlaksızlıkları savunmaya kalkmanla ciddi gözümden düştün cem. Olmadı.

  YanıtlaSil
 8. Genç bir öğretmen olarak fikrimi belirteyim. Cinsellik böyle açıktan yaşanmaya, göze sokulur olmaya devam ettikçe gençlerin ergenlik yaşı düşüyor ve cinsellik dışında başka bişey düşünemez hale geliyorlar. Hele konu öğretmen ve öğrenci üzerinde işlendikçe bizler öğretmen olarak kendimizi koruyamaz hale geliyoruz (erkeğim) eşeğin aklına karpuz kabuğu sokmak deyimi vardır bu tür yapımlar işte tam bunu yapıyor. bence toplumu korumak adına böyle aşağılık şeylerin yayılmaması için elimizden geleni yapmalıyız bu yapımlar gibi normalleştirmemeliyiz yoksa toplum yaşanmaz bir hal alacak. gençlerin arasında olan biri olarak yazıyorum.

  YanıtlaSil
 9. Böyle bir makalenin olması çok komik. Şiddet olduğu için kötü örnek oluyormuş çocuklarımıza. Sizin her kanalda çocukların hâlâ ayakta olduğu saatte genel izleyici kitlesi adı altında yayınladığınız tecavüz, kadın ticareti, kadına şiddet, kan davası, töre, intikam, çatışma sahneleri de çok örnek alınası gerçekten. Daha otizmin bile ne olduğunu dizilerden öğrenen toplum başka insanlara nasıl davranacağı konusunda neden bir fikir edinmesin ki? Bunlar farkındalık yaratmak değil reyting uğruna bir şeyleri normal göstermektir. Bunları herkese ulaşabilecek şekilde yayınlayanlar kişinin kendi parası ve tercihleriyle dizi izlediği bir platformu sorgulamasın.

  YanıtlaSil

Yorum Gönder