Tik Tok Gençliğini Bile Sıkmayacak Harika Doğaçlama Komedi: MIDDLEDITCH & SCHWARTZ


Karantinada birkaç Solar Opposites ve Rick and Morty bölümü dışında bu kadar kahkaha atarak gülmemiştim. GÜLMEYE HAZIR MIYIZ??? MIDDLEDITCH & SCHWARTZ!!! (Netflix'te var)


 Merhaba karantina dostları, son günlerde video açısından da blog açısından da çok aktif değildim. Çünkü Space Force oyuncularıyla Zoom röportajı yapacaktım. 2 gün boyunca heyecanlanmak ve soru hazırlamak dışında pek bi şey yapmadım. Dün röportajlar gerçekleşti ve John Malkovich'e uzaylıların gerçek olup olmadığını sordum. Cevabı videoda görürsünüz artık.


Space Force röportajına hazırlanırken röportaj yapacağım her kişiyi detaylı bi şekilde araştırmaya başladım. Bunlardan biri de Ben Schwartz'tı. Kendisi Parks and Recreation'da oynamış. Adamımız, 2009'da Oscar sunucusu olan Hugh Jackman'ın konuşmalarını ve esprilerini yazan ekip içinde de yer alıyormuş. Bu ekipte yer alan bir diğer kişiyse Rick and Morty'nin yaratıcılarından Dan Harmon. Hatta gösteriyle Emmy kazanmışlar. Neyse, bu adam aynı zamanda 2020'de çıkan Sonic filminde Sonic'i seslendirmiş. Hatta Sonic'in herkesin sinirlendiği dizaynını bu adamın suratından esinlenerek yapmışlar. Bilmeyenler için Sonic filmi fragmanı çıktığında Sonic normal Sonic'e benzemiyordu. Tüm internet kafayı yedi ve sonra stüdyo Sonic'i normal yapacağız dediler. Bunu yapmak için milyon dolarlar harcadılar ve filmi ertelediler. NEYSE. 

Ben abimizin bugün konuşmak istediğim projesi geçtiğimiz haftalarda Netflix'te çıkan  MIDDLEDITCH & SCHWARTZ isimli doğaçlama komedi şovu. İlk sezon 3 bölümden oluşuyor. Her bölümde iki arkadaş sahneye çıkıp seyirciden hayatlarıyla ilgili çok detaylı olmayan bilgiler istiyorlar. Bilgileri aldıktan hemen sonra da doğaçlama bi şekilde bu bilgilerle bir oyun/şov sergiliyorlar. Tolga Çevik'in programı gibi. Sadece bu programda yönetmen yok ve oyuncular, 'şunu şöyle yapalım' demeden doğrudan doğaçlıyorlar.

Middleditch ve Schwartz son zamanlarda izlerken en çok güldüğüm şey oldu. İkili sadece 2 karakter oynamıyor. Bir bölümde koca bi sınıfı canlandırıyorlar. Bu sebeple doğaçlarlarken tüm karakterlerin isimlerini ve farklı özelliklerini akıllarında tutmaları gerekiyor. Karakter yaratırken yeterince farklı özellik koymazlarsa kendileri de çoğunlukla kimi oynadıklarını karıştırıyorlar. Daha da komiği doğaçlama sırasında karakterleri bölüşmüyorlar. Her karakteri herkes canlandırıyor. Bu sebeple seyirci olarak siz de şovu aşırı dikkatli bi şekilde izlemeye çalışıyorsunuz. Oyuncular hikayeyi o sırada yazdığı ve bazen yaptıkları hataları fark edip eski hikayeyi de değiştirdiği için hikaye sanki hem o anı, hem geçmişi, hem de geleceği etkiliyor. Tabii bunlar arkadaşlarımız komik olmasa çok bi şey ifade etmezdi. Ancak bu arkadaşlarımız gerçekten çok komik. İkili hikayeye o anda karar verdiği için bazen biri hikayeyi beğenmese de karşısındaki yüzünden hikayeyi devam ettirmeye çalışıyor. Bunu da biraz belli ediyor ve ortam daha da komik oluyor. Bu sahneler Tolga Çevik'in programında yönetmenin saçma sapan şeyler istediği sahnelere benziyor.


Kısacası 3 bölümden oluşan MIDDLEDITCH & SCHWARTZ'ı kesinlikle izlemenizi öneriyorum. Doğaçlama komedi için muhteşem bir örnek. Sadece gülmek isteyenler için de muhteşem bir örnek. Kendinize iyi bakın sevgili karantina dostları. Ben şimdi götüm yerse 6000 parçalık Harry Potter legosunun kutusunu açacağım ve Hogwarts'ı yapmaya başlayacağım. 1 ay daha benden içerik beklemeyin. Hoşçakalın!

Yorumlar

 1. Aslımda cwm burayı biraz daha aktif kullansa blog çok iyi. Neyse eline sağlık

  YanıtlaSil
 2. Dün instagram hikayelerde paylaştığın zaman direkt girip izledim. Bu kadarını beklemiyordum doğrusu. Şimdi blog yazını görünce ikinci ve üçüncü bölümünü izlemek için tekrar açtım. Teşekkür ederim, her zamanki gibi güzel bir öneri.

  YanıtlaSil
 3. bence sitede tasarıma biraz daha özenilmesi gerekiyor.

  YanıtlaSil
 4. Space Force dizisini beklerken böyle bir röportajını görmek beni dahada heyecanlandırdı bu röportaj için teşekkürler

  YanıtlaSil
 5. Cem mendebur baya iyi yapmamış hogwarts'ı? Bence sen de yapabilirsin. Hadi karantina dostum: sana güveniyorum!

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hogwarts yaparsa kopya çekmiş gibi olur bence bunun yerine film poster puzzel yapsa sanki daha iyi olur

   Sil
 6. Turuncu olan arkadaşın 'silikon vadisi' dizisini öneririm hakkında yazi yazmıştım isteyen okuyabilir : http://omerfaa.blogspot.com/2018/04/efsane-dizi-onerisi-silikon-vadisi-silicon-valley.html

  YanıtlaSil

Yorum Gönder