Loki 3. Bölüm İnceleme


Yok artık, video yerine yazı mı yazıyorsun? 2021 yılındayız gerizekalı! Okumanın modası geçti, artık sadece video izliyoruz. 

Toplam 6 bölüm olacak Loki'yi 3. bölümle yarılamış olduk. Bu bölüm ilk iki bölümden farklıydı. İlk iki bölümün geçtiği TVA'e ve harika TVA memuru Mobius'a veda ettik. Bunlar olmadığı için de bölüme alışmak kolay olmadı. Yeni bir dizi izliyormuş gibi hissettim. Bu bölümü sürekli yeni olayların yaşandığı ve Marvel evreninin gidişatının değiştiği dizide, çok bir olayın yaşanmadığı eğlenceli bir bölüm olsun diye yapmışlar gibi hissettim. Bölüm bana ilk iki bölümün kalitesine ulaşamıyor gibi geldi.

Loki'yi canlandıran Tom Hiddleston da en sevdiği bölümlerin 4. ve 5. bölüm olduğunu söylemişti. Tam hikayeyi göremediğimiz için bu bölümle ilgili söyleyebileceğim çok bi şey yok.

Lady Loki/Sylvie'nin 2. bölüm attığı tüm ''zaman/paralel evren bombası'' gibi şeylerin TVA'yi kendi karargaharından uzak tutmak için yaptığını bu bölüm anlamış olduk. Sanırım Lady Loki Time Keeperları durdurup evreni özgür bırakmak istiyor. Çünkü şu anki evrende insanlar kendi kararlarını vermiyor gibi duruyor.

Bu bölüm öğrendiğimiz en önemli bilgiyse TVA çalışanlarının Time Keeperlar tarafından yaratılmadığı oldu. TVA memurlarının eskiden dünyada yaşayan normal insanlar olduğunu öğrendik. Yani Moubis'un jetskileri sevmesi de sanırım eski hayatından kaynaklanıyor. Dizide büyük ihtimalle gelecekte evrenin hakimi olmak isteyen bir kötü adam var ve bu adam bu geleceği kesinleştirmek için TVA'i kullanarak istediği zaman çizgisine sahip olmaya çalışıyor. Bu kişi Ant-Man 3'te göreceğimiz Kang olabilir. Şu Mobuis'un sürekli konuştuğu kadın Ravonna da Kang'a yardım eden ve TVA'in gerçekte ne olduğunu bilen tek kişi olabilir. 

Bu bölümde ayrıca Loki'nin biseksüel olduğunu da öğrendik. Sylvia seni bekleyen prens veya prenses var mı dediğinde Loki ''ikisini de biraz severim ama hiç gerçek bi şey yaşamadım'' dedi. Daha önce Star Wars'un son filminde sırf eşcinsel karakter koyduk demek için iki kadının öpüştüğünü görmüştük. Burdaysa Marvel evreninde bir karakter ilk defa imasız tam olarak biseksüel olduğunu söylüyor. 

Bölümün başında Loki'nin ve Sylvie'nin kapışması bi yere kadar eğlenceliydi. Ama sonra sürekli dövüşmeleri ve birbirlerine laf atmaları biraz fazla tekrar etti.  Loki-Mobius, Loki-Sylvie ikilisinden çok daha güçlü bi dinamizme sahip.

Dostlarımızın trendeki sohbet sahnesiyse iyi yazılmış. Sylvie'nin aşkla ilgili klişe bi şey söylemesi ve Loki'nin bunu dalga geçmek için not alması komikti. Sonra Loki'nin içip şarkı söylemesi ve aşkı hançere benzetmesi de aynı şekilde tatlı ve komikti. (Burda dostumuz Thor'un ilk filmde yaptığı gibi bardağını yere atıp ''another'' diye bağırıyor, herhalde bu Asgard geleneği). Loki'nin annesiyle olan hisleri de karakterden görmeye alışık olmadığımız bi şeydi. Marvel dizilerinin en sevdiğim yanı bu tarz sahneler.

Dostlarımız bu bölümde ölen bi gezegenin üstündelerdi. İkilinin ölecek insanlarla biraz daha konuşmasını ve komik, depresif ve varoluşsal şeyler yaşanmasını isterdim ama bölüm daha çok ikilinin ilişkisine odaklandı. Ne bileyim, o gezegende gerçekten akıllı bir insan olsa, Lokiler ona TVA'yi ve paralel evrenler gibi şeyleri anlatsa ve o akıllı insan da kafayı yese bi hayli komik olabilirdi. Tabii bu belki biraz fazla Rick and Morty'ye benzerdi.

Bu bölümde Loki daha önce hiç Marvel filmlerinde kullanmadığı güçlere sahipti. Bu güçleri neden şimdi bi anda kullanmaya başladı bilmiyorum ama adamın binayı havada tutup eski yerine götürdüğü sahne bi hayli güzeldi. Koşuşturma içinde geçen final sahnesini güzel geçmişler, renkler çok güzel. Ama sahneyi izlerken oyuncular gerçekten o ortamdaymış gibi hisesetmedim. Etrafta olanlara göre çok kopuk davranıyorlardı. 

Hala dizinin ana hikayesini anlamadım ve paralel evren hikayesinden ne çıkacağını bilmiyorum. 4. bölüm büyük ihtimalle TVA'in dostlarımızı kurtarmasıyla başlayacak. Tabii dostlarımızı başka biri de kurtarabilir. Loki dizisi umarım yakaladığı kaliteyi 4. bölümde de devam ettirir ve 3. bölüm küçük bir geçiş bölümü olmuş olur.


KENDİNİZE İYİ BAKIN!!!

Yorumlar

 1. Tam olarak aynı şeyleri düşünmüşüz dizi boyunca. Gerçekten diğer bölümlere göre daha kopuk bir bölümdü ve Loki'yle Sylvie'nin ilişkisine odaklanıldı. Yine de gelecek bölümün çok heyecanlı olacağını düşünüyorum. Bir hafta daha bekleyelim bakalım :')

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. FİLME GITMEDEN ÖNCE FAN23 Haziran 2021 05:38

   Teaserda ilk 3 bölüm verildi tom hiddleston 4 ve 5 i seviyor umarım çok güzel bir çalışma olur :)

   Sil
 2. Şu siteyi daha aktif kullanmalısın bence :)

  YanıtlaSil
 3. Lady loki lokiyi kontrol edememesi güzeldi 😂

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. .d Kontrol Etmesi için geçmişte kötü bir anısına girmeli ama loki Abimiz namı değer sihirbaza işlemez xd

   Sil
  2. bence orada kontrol edemediği kısımda etti aslında bunların hepsi lady lokinin illüzyonu bilgi almak için

   Sil
 4. Bu bölüm de bir geçiş sekansı sezmiştim ve cidden loki-lady loki ikilisi benim pek ilgimi çekmedi o yüzden 1. ve 2. Bölüm benim için sudanlık favori

  YanıtlaSil
 5. ben Loki ve Layd Loki ikilisini çok sevdim ben de Loki-Mobius ikilisini daha çok sevdim ama bu ikisi de çok iyidi diye düşünüyorum senin gibi tekrar hissini yaşamadım ve sanki göz açıp kapayınca dizi bitti bu bölüm diğer bölümler deki gibi çok eğlendim komik bir ekleme birden ablam bana Loki bölümünü bu gün olduğunu hatırlatmıştı ve ben sok oldum bir den o kadar mutlu oldum ki komik olan o ki ablam hatırlatmadan önce Lokinin ne kadar harika bir dizi olduğunu düşünmüştüm sxnnzxja

  YanıtlaSil
 6. Düşüncelerine katılmıyorum bence bu ikili gayet guzeldi olaya girmeden önce geçiş bölümü yapmak zorundaydılar oda bu bölüm olmuş oldu.İkilinin karşılıklı birbirlerini sorgulaması gayet hoştu.Loki'nin olduğu her şey güzeldir.

  YanıtlaSil
 7. Kanalın beyninin sesi ile okudum.

  YanıtlaSil
 8. Cem abi yazıyı senin sesinle okudum

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben de babasının sesiyle okudum. Hatta bazen baı metinleri okurken o ses ile okumaya başladım aahdajha

   Sil
 9. görsel efekt ve aksiyon sahneleri için diğer 2 dizi kadar uğraşılmamış özellikle bu bölümdeki dövüşler ve son sahnedeki alevler çok gözüme battı. bu bölüm tom hiddleston ve sophia di martinonun başrolde olduğu başka bir film gibiydi kopuktu

  YanıtlaSil
 10. Tahminim acaba bulundukları gerçeklikte Asgard ya da Asgard’lıların varolduğu yada kısaca gökkuşağı köprüsünün Heimdall vb. kara büyü ustası olabileceği şansını değerlendirip acaba öyle kurtulabilirler mi? Diye soruyor zihnim bana açıkçası daha düne kadar Sylvie’nin kıyamette saklandığını bilemeyen TVA çalışanlarının Lokileri kurtaracağına hiç inanasım gelmiyor. Açıkçası Good luck! Sonuçta teaserlardaki President Loki’yi görmedik alın size ufak bir detay ;) kıps

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Heimdall olayı çok hoş olurdu aslında, ama ragnarok'un gerçekleşmediği bir alternatif gelecek olamaz en azından TVA'in görevi paralel evrenleri engellemek.

   Sil
 11. Bence Loki ve sylvia aşkı doguyo bana öyle geldi Loki fena bakıyor

  YanıtlaSil
 12. Acaba Lady Loki orada asıl Loki'nin beynine girdi de girememiş gibi kurgu yapıp Loki'den bilgi mi almaya çalışıyor.

  YanıtlaSil
 13. Bence Lady Loki/Sylvie loki nin başka bi boyuttaki kızı olabilir.loki isminden hoşlanmaması ve büyü güçlerini kendi keşfetmesi babasının onu terkettini yada hiç haberi olmadı ğı anlamını çıkardım.

  YanıtlaSil
 14. Binayı eski haline getirmeyi zaman taşı sayesinde yaptı loki, kendi güçlerinin onla alakası yok diye biliyorum.Zaten taşı kullanırken Dr. Strange gibi kollarını yana açtı oradan da anlaşılabilir.Bölümün başında TVA'ye kaçtığında dolaptan hançer dışında taşı da aldı büyük ihtimal.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Eğer bunu taş sayesinde yaptıysa neden ıpod unu taş ile düzeltmedi

   Sil
 15. Tam hissettiklerimi yazmışsın. Marvel bir tane iyi şey yaptıktan sonra diğerinde batırmayı uyi biliyor. Bu bizim ilk 2 bölümde beklentilerimizin yükselmesinden kaynaklanmış olabilir. Çünkü her yeni şeyde bir öncekinin üstüne çıkılsın diye saçma bir beklentimiz var bu da bizim insan olmamızdan kaynaklanıyor. Konu nereden nereye geldi

  YanıtlaSil
 16. ilk iki bölüm istediğim herşeyi verdi 3.bölümde karakterlerin birbirini tanıması için iyi bir zaman tanındı ve güzel bir geçiş bölümüydü umarım 4. ve 5. bölüm en az 1 ve 2 kadar muhteşem olur.

  YanıtlaSil
 17. Yaptığın ise saygı duymanın yanında takipçilerine veya senin yazını okumaya gelen gelmeyen birilerine "gerizekalı" veya "Herkes okumayı biliyordur!" gibi tabirler kullanman bence ya kendi kalitenin ne kadar düşük olduğunu ya da toyluğun verdigi bir anlık rehavetle yanlislikla yazdığını gösterir. Ama bunu söylerken kötü niyetli değil de ınsanları okumaya teşvik etmek amaclı yazdığını düşüneceğim. Baskalarina söylemen zaten yanlisken takipcilerinle konuşmaya başlarken böyle bir üslup edinmen benim gibi birçok kişiyi rahatsız etmis. Ayrıca zeka göreceli bir kavram ve belki de sen başkasına göre gerizekalısındır. Böyle düşünürsen zaten yanlış bir iletişim şekli olduğunu anlayacaksın. Iyi niyetle başlanan yolda yanlis atılan adımlar. Bence bir özrü hakediyor.

  YanıtlaSil
 18. Bütün yazıyı Kanalın sesinin sesiyle ve tonlamalarıyla okudum çok eğlendim😅

  YanıtlaSil
 19. Aksine ben bu bölümü sevdim, hoş bir dinamik vardı bu yeni ikili arasında. Şu kuleyi kaldırma sahnesinde ise Loki zaman taşını kullanmış diyorlar, doğru değildir umarım Loki'yi güçlü görmek istiyorum artık.

  YanıtlaSil
 20. dediğin gibi gerçekten de karakterler oradaymış gibi hissedemedim. özellikle de son sahnelerde binalar yıkılırken verdikleri tepki vs çok yapmacık duruyordu.

  YanıtlaSil
 21. Ben şahsen 3. Bölümü beğendim ilk defa marvel bisey anlatma zorunluluğu hissetmeden bisey yapmış gibi geldi, loki ve lady lokinin aralarındaki uyum/uyumsuzluk benim çok hoşuma gitti ama dizinin de ilerlemesi gerekiyor bu yüzden güzel bi ara bölümdü şimdi herkes işinin başına

  YanıtlaSil
 22. Bence 3. Bölüm izleyiciyi dinlendirmek için çok iyi bir bölümdü. Loki'nin güçlerini görmek keyif verdi. Bana kalırsa ikinci bölüme göre üçüncü bölüm daha güzeldi.

  YanıtlaSil
 23. 4 ve 5. Bölümü bekleyelim bakalım. Çok keyifli bı dizi olmuş

  YanıtlaSil
 24. "Koşuşturma içinde geçen final sahnesini güzel geçmişler, renkler çok güzel. Ama sahneyi izlerken oyuncular gerçekten o ortamdaymış gibi hisesetmedim. Etrafta olanlara göre çok kopuk davranıyorlardı."

  Katılıyorum. Bence ilk kez MCU filmi kalitesinden bariz geride kaldı bir dizileri.

  Bir yandan da bu diziyi izlerken evrenin genişlemesi o eski Star Wars hissine yakın bir his verdi.

  YanıtlaSil
 25. Durduk yere gerizekalı da oldum djbshxhahhs
  Loki zaman taşını aldı diyenler var bence mantıklı

  YanıtlaSil
 26. Merhabalar. Dediğiniz birçok şeye katılıyorum ve diğer bölümlere nazaran sıkıcı bil bölüm olduğunu ben de düşünüyorum. Lakin Loki’nin yeni güçleri diye bahsettiğiniz şey aslında zaman taşı. Loki 1. Bölümde çekmece de sonsuzluk taşlarını görmüş ve ne kadar değersiz olduklarını anlamıştı ve onları için bu kadar değersiz olan bir şeyin yokluğunu farketmeyeceklerini bildiği için kaşla göz arasında zaman taşını çaldı. Ve o binayı zaman taşıyla tekrar eski haline getirdi. Yani bu da demek oluyor ki Loki ve Sylvia ikilisini TVA değil, bizzat Loki zaman taşıyla kurtaracak. Ve o durumunda şöyle olacağını tahmin ediyorum; son sahne de gemiye bir asteroid çarpmıştı. Loki o asteroidin çarpmadan önceki haline getirecek tekrar gemiyi ve bir şekilde o gemiyle çıkacaklar ordan. Benim fikirlerim bu kadar. Umarım mantıklı bulursunuz.

  YanıtlaSil

Yorum Gönder